# Питання по роботі з маркетплейсом та власним інтернет-магазином

Якщо виникло питання загального/інформаційного/технічного характеру, куди звернутись? По питанням, зв'язаним з вашим акаунтом, ви можете звернутись за одним із загальних телефонних номерів:
+380 (44) 344-98-07
+380 (67) 247-86-55
+380 (95) 406-20-92
+380 (93) 408-78-28
Також ви можете звернутись напряму до менеджера, який консультував вас при реєстрації магазину на ibud.ua. Він прийме пропозиції, скарги та перенаправить їх у відповідні відділи, де цим займуться спеціалісти ibud.ua.

Звернутись до технічної підтримки можна за допомогою чату в особистому кабінеті компанії

Технічна підтримка
Чому моя продукція не виводиться на сторінках маркетплейсу ibud.ua?
Щоб продукція була допущена до публікації на сторінках ibud.ua, вона повинна успішно пройти модерацію та мати статус "Схвалено".
Схвалена та опублікована у кабінеті продукція, повинна бути додана до рекламної кампанії. Рекламна кампанія повинна бути активною.
Варто перевірити регіональні налаштування сторінки, на якій ви намагаєтесь знайти свою продукцію. Якщо ваша компанія працює по певних регіонах, тільки на таких сторінках і варто шукати продукцію. Це також стосується регіональних налаштувань самой рекламної кампанії.
Чому моя продукція виводиться нижче позицій від інших компаній?
Продукція у підрозділах каталогу ранжується по відповідному алгоритму відповідному алгоритму.
На порядок виведення товарних одиниць впливають регіональні налаштування, наявність ціни, кількість переглядів конкретного товару, кількість замовлень, переходів та інші параметри. Одним із ключових факторів є значення ціни за клік/дію, яке присвоєне відповідному товару у рекламній кампанії.
Якщо ваша продукція нижче аналогічної – у неї нижче рейтинг або ціна кліку/дії.
При пошуку, враховується релевантність – відповідність пошуковому запиту. Продукція, назва якої більше підходить пошуковому запиту – виводиться вище.
Що потрібно щоб зайняти перші позиції у каталозі?
Потрібно збільшувати рейтинг товару та використовувати просування через рекламні кампанії.
Збільшенню рейтингу сприяє якісне оформлення товару, наявність ціни, кількість переглядів конкретного товару, кількість замовлень, кількість кліків.
Навіть маючи високий рейтинг, іноді потрібно використовувати "просування". Так як, позиція товару залежить від рейтингу та ціни за клік/дію — щоб бути вище товарів інших компаній, при відносно однаковому рейтингу, потрібно збільшувати значення ціни.
Чим вище значення рейтингу та ціна за клік/дію, тим вище Оголошення на сторінці категорій.
Моя продукція опублікована на маркетплейсі, але через пошук її не знаходить
Пошук на ibud.ua призначений для пошуку конкретної продукції. Його алгоритми відрізняються від алгоритмів пошуку пошукових системи (Google, Yandex та ін.).
Слова, з пошукового запиту зрівнюються з назвами усіх товарів представлених на ibud.ua.
У пошукове поле не варто вводити узагальнені пошукові запити, назви компаній-продавців, міст, регіонів.
Потрібно вводити слова, які (потенційно) є у назві товару, що шукається. Наприклад тип продукції, модель, бренд.
Якщо пошуковий запит сформований невірно — пошук не дасть результатів.
Також, після публікації, потрібно щоб пройшов певний час перед появою продукції у пошуковому індексі. Зазвичай це 24 години.
Я не можу зберегти форму додавання товару/відео/документу/статті
Кожна форма має обов'язкові поля для заповнення. Також поля назви та опису мають два варіанти – український і російський. Деякі форми можуть мати кілька вкладок із полями.
Пересвідчіться у правильності заповнення обов'язкових полів. При неправильно заповнених полях – вони підсвічуються та "блокують" збереження.
Моя продукція знаходиться не у тій категорії маркетплейсу ibud.ua, у якій би я хотів
За відповідність товару до категорії ibud.ua, слідкує модератор. При потраплянні продукції на модерацію, її перевіряють і розміщують у найбільш підходящій категорії. При цьому, вона не завжди може відповідати категорії, яку створили ви в особистому кабінеті. Але ваша категорія враховується при модерації.
Якщо ви впевнені у тому, що є більш підходяща категорія ibud.ua для Вашої продукції, зверніться з відповідною пропозицією до особистого консультанта.
Якщо у вас є магазин на платформі ibud.ua, ви можете переміщувати товар між категоріями його каталогу. На категорію, в якій розміщено товар на ibud.ua, – це не вплине.
Як додати свій бренд продукції у фільтр категорії ibud.ua?
У фільтр категорії, бренди продукції "підтягуються" автоматично при потраплянні відповідної продукції у цю категорію. Щоб бренд вивівся у фільтрі, потрібно щоб товар, який є у відповідній категорії, мав проставлений бренд.

Проставити бренд для товару можна у формі редагування товару, на вкладці Характеристики. Натисніть на поле бренд, у боковому вікні введіть у поле потрібний бренд. При введенні назви, вам будуть пропонуватись вже існуючі на ibud.ua бренди. Якщо після введення повної назви, "пропозицій" не залишилось, ви можете створити новий бренд.

Демонстрація вибору бренду у формі редагування товару
Чому мені телефонують з інших регіонів, хоча в мене вказаний один конкретний?
Якщо користувач не обрав актуальний регіон при перегляді сторінок маркетплейсу ibud.ua, йому може показуватись продукція з нецільових для нього регіонів. Вибір регіону пропонується при вході на маркетплейс або визначається автоматично.
Користувач може потрапити до картки вашого товару з результатів пошуку Google, Yandex, Yahoo без уточнення регіону у "пошуковому запиті". Він може не звернути увагу на регіон, побачити ваш номер та зателефонувати вам.
Також, не зайвим буде перевірити налаштування регіонів роботи вашої компанії та налаштування регіонів показу рекламної кампанії рекламних кампаній.
Чи можна зайняти всі перші позиції у каталозі?
Так. Але у більшості випадків, це вимагатиме витрачання додаткових коштів з рахунку компанії.
Ви можете використати "просування" через рекламні кампанії для підняття своїх товарів та послуг до перших місць у категоріях ibud.ua.
Розміщення продукції у рекламних кампаніях з мінімальними цінами, забезпечить позиції відповідні до рейтингу цих товарів та послуг. Але щоб ваші позиції "піднімались" у видачі вище, потрібно збільшувати розмір ціни за клік/дію.
При рівних показниках рейтингу, Оголошення з більшою ціною за клік будуть показуватись вище інших. Висока ціна за клік/дію може компенсувати низьку популярність товару (рейтинг). Підібравши відповідні значення ціни кліку/дії для своїх товарів у рекламній кампанії, можна зайняти перші місця у категорії.
У моєму особистому кабінеті недоступні сторінки/налаштування/вкладки
Це означає що вам ще не активували тариф, або термін його дії закінчився. Зв'яжіться з особистим менеджером для уточнення деталей.
Чи можна додати товари з ціною в іноземній валюті?
Так. Ви можете додати товари (як вручну так і за допомогою імпорту) з ціною вказаною у: доларах США, євро, російських рублях.
В такому випадку, у каталозі товарів та послуг ibud.ua ціна на ваших товарах буде вказаною тільки у гривнях. Відображення ціни у каталозі товарів та послуг Ibud.ua
Конвертація відбувається згідно налаштувань, які ви можете задати на відповідній сторінці.
У вашому інтернет-магазині ціна вказується у іноземній валюті та у гривнях.
Відображення ціни в інтернет-магазині
Детальніше про налаштування валюти можна дізнатись тут.
Чому посилання на мій товар, відсутні у видачі пошукових систем (Google, Yandex, Yahoo)?
При введені запиту у відповідні пошукові системи (Google, Yandex, Yahoo), відбувається пошук серед усіх сторінок мережі Інтернет, які були проіндексовані цими системами.
Індексація сторінок відбувається ботами пошукових систем. Вони аналізують код сторінки і шукають у ньому значення, які максимально відповідають пошуковому запиту.
Позиція посилання у пошуковій видачі також залежить від алгоритмів пошукових систем.
ibud.ua ніяк не може прямо вплинути на швидкість індексації та позицію посилання на сторінку товару у пошуковій видачі.
Сторінки маркетплейсу ibud.ua мають оптимізовану структуру для того щоб індексація відбулась максимально швидко.
З часом, всі сторінки ваших товарів будуть проіндексовані та потраплять у пошукову видачу. Терміни коли це станеться, залежать від алгоритмів самих пошукових систем.
Якщо ви маєте інтернет-магазин на платформі ibud.ua, рекомендується підключити його до Google Serach Console, це може пришвидшити індексацію сторінок магазину.
Як змінити логін та пароль від облікового запису компанії ibud.ua?
Зміна даних авторизації відбувається на даній сторінці особистого кабінету.
Натисніть на картку адміністратора, відкриється сторінка з його даними.
Серед них буде пошта, яка використовується як логін і яку можна змінити.
Також, на сторінці буде кнопка для зміни паролю.

Редагування даних адміністратора
Після зміни даних, натисніть Зберегти.
Чи можна використовувати власний домен для інтернет-магазину?
Так, можливість розміщення інтернет-магазину на власному домені присутня. Зберігаються абсолютні всі можливості інтернет-магазину як і при розміщенні на домені ibud.ua.
Зверніться до особистого консультанта.
Моя продукція не виводиться в інтернет-магазині
Щоб продукція почала виводитись в інтернет-магазині її потрібно опублікувати. Перейдіть до вкладки "Чернетки" і опублікуйте обрану продукцію. Опублікована продукція переноситься у відповідну вкладку і починає відображатись на сторінках інтернет-магазину.
Також перевірте який статус наявності стоїть у продукції, "Немає в наявності" – не відображається у інтернет-магазині.
Категорії, у яких є продукція, не відображаються у меню мого інтернет-магазину
Якщо вся продукція категорії має статус "немає у наявності", то така категорія не відображається у меню інтернет-магазину.