# Питання по роботі з маркетплейсом та власним інтернет-магазином

Якщо виникло питання загального/інформаційного/технічного характеру, куди звернутись? По всім питанням, зв'язаним з роботою маркетплейсу ibud.ua, ви можете звернутись за одним із загальних телефонних номерів:

093 408-78-28
067 247-86-55
095 406-20-92
044 360-20-07

Також ви можете звернутись напряму до менеджера, який консультував вас при реєстрації магазину на ibud.ua. Він прийме пропозиції, скарги та перенаправить їх у відповідні відділи, де цим займуться спеціалісти ibud.ua.

Звернутись до технічної підтримки можна за допомогою чату в особистому кабінеті компанії

Технічна підтримка
Чому моя продукція не виводиться на сторінках маркетплейсу ibud.ua?
Щоб продукція виводилась на сторінках ibud.ua, вона повинна пройти модерацію. Модератор перевірить фото та назву позиції на відповідність інформаційним вимогам ibud.ua. Якщо позиція пройде модерацію, вона отримає відповідний статус ("Схвалено", можна побачити у картці товару в особистому кабінеті) і через певний час почне відображатись у відповідному підрозділі маркетплейсу ibud.ua. Якщо з продукцією буде щось не так – модератор заблокує її.
Також продукція може не виводитись у каталозі, якщо це не передбачено умовами поточного тарифу вашої компанії. Наприклад тариф, де показуються тільки Оголошення ваших рекламних кампаній.
Варто перевірити регіональні налашування сторінки, на якій ви намагаєтесь знайти свою продукцію. Якщо ваша компанія працює по певних регіонах, тільки на таких сторінках і варто шукати продукцію.
Моя продукція не виводиться в інтернет-магазині
Щоб продукція почала виводитись в інтернет-магазині її потрібно опублікувати. Перейдіть до вкладки "Чернетки" і опублікуйте обрану продукцію. Опублікована продукція переноситься у відповідну вкладку і починає відображатись на сторінках інтернет-магазину.
Також перевірте який статус наявності стоїть у продукції, "Немає в наявності" – не відображається у інтернет-магазині.
Категорії, у яких є продукція, не відображаються у меню мого інтернет-магазину
Якщо у категорії розміщена продукція зі статусом "немає у наявності", то така категорія не відображається у меню інтернет-магазину.
Чому моя продукція виводиться нижче позицій від інших компаній?
Продукція у підрозділах каталогу ранжується по відповідному алгоритму. Першими виводяться Оголошення рекламних кампаній. На порядок виведення звичайних товарних одиниць впливають регіональні налаштування, наявність ціни, кількість переглядів конкретного товару, кількість замовлень, переходів.
Якщо Ваша продукція нижче аналогічної – у неї нижче рейтинг.
При пошуку, враховується релевантність – відповідність пошуковому запиту. Продукція, назва/опис якої більше підходить пошуковому запиту – виводиться вище.
Що потрібно щоб зайняти перші позиції у каталозі?
Потрібно використовувати рекламні кампанії. Також на позиції виведення впливає наявність ціни, кількість переглядів конкретного товару, кількість замовлень, мітка "Перевірені ціни". Рекомендуємо звернути увагу на те, якпрацює каталог.
Моя продукція опублікована на маркетплейсі, але через пошук її не знаходить
Пошук на ibud.ua призначений для пошуку конкретної продукції. Його алгоритми відрізняються від алгоритмів пошуку пошукових системи (Google, Yandex та ін.).
Слова, з пошукового запиту зрівнюються з назвами усіх товарів представлених на ibud.ua.
У пошукове поле не варто вводити узагальнені пошукові запити, назви компаній-продавців, міст, регіонів.
Потрібно вводити слова, які (потенційно) є у назві товару, що шукається. Наприклад тип продукції, модель, бренд.
Якщо пошуковий запит сформований невірно — пошук не дасть результатів.
Також, після публікації, потрібно щоб пройшов певний час перед появою продукції у пошуковому індексі. Зазвичай це 24 години.
Я не можу зберегти форму додавання товару/відео/документу/статті
Кожна форма має обов'язкові поля для заповнення. Також поля назви та опису мають два варіанти – український і російський. Пересвідчіться у правильності заповнення цих полів. При неправильно заповнених полях – вони підсвічуються.
Моя продукція знаходиться не у тій категорії маркетплейсу ibud.ua, у якій би я хотів
Каталог Вашого інтернет-магазину та маркетплейсу ibud.ua існують незалежно один від одного. Ви розміщуєте товар у своїй категорії, а за відповідність товару до категорії ibud.ua, слідкує модератор. При потраплянні продукції на модерацію, її перевіряють і розміщують у найбільш підходящій категорії. При цьому, вона не завжди відповідає категорії, яку створили Ви.
Якщо Ви впевнені у тому, що є більш підходяща категорія ibud.ua для Вашої продукції, зверніться з відповідною пропозицією до особистого консультанта.
Ви можете переміщувати товар між категоріями каталогу Вашого інтернет-магазину. На категорію, в якій розміщено товар на ibud.ua, – це не вплине.
Чому мені телефонують з інших регіонів, хоча в мене вказаний один конкретний?
Якщо користувач не обрав конкретний регіон при перегляді сторінок маркетплейсу ibud.ua, йому показується продукція з усіх регіонів відповідно до пріоритетності. Якщо Ваш товар знаходиться достатньо високо, користувач побачить його і, не звернувши увагу на регіон роботи, може зв'язатись з Вами.
Також користувач може відсортувати продукцію по ціні та популярності, що також може сприяти потраплянню Вашої продукції у поле зору користувача.
Користувач може потрапити на сторінку Вашого товару з результатів пошуку Google, Yandex, Yahoo без використання регіону у "пошуковому запиті". Де він також може побачити Ваш номер та зателефонувати Вам.
Також, незайвим буде перевірити налаштування регіонів роботи вашої компанії та налаштування рекламних кампаній.
Чи можна зайняти всі перші позиції у каталозі?
Кожна компанія може використати рекламні кампанії для розміщення своїх товарів та послуг на перших місцях у категоріях ibud.ua.
Перші 20 місць у категорії зарезервовано для Оголошень рекламних кампаній. Наступні Оголошення йдуть після 20 звичайних карток товарів.
Порядок Оголошень рекламних кампаній визначається відповідно до алгоритму ранжування.
Звичайні картки товарів ранжуються відповідно до алгоритму який враховує тільки рейтинг (залежить від наявності ціни, кількості переглядів конкретного товару, кількості замовлень).
Поставивши високу ціну за клік для рекламних кампаній, або маючи товари та послуги з високим рейтингом, ви можете зайняти всі перші місця у категорії.
Чи можна використовувати власний домен для інтернет-магазину?
Так, можливість розміщення інтернет-магазину на власному домені присутня. Зберігаються абсолютні всі можливості інтернет-магазину як і при розміщенні на домені ibud.ua.
Зверніться до особистого консультанта.
У моєму особистому кабінеті недоступні сторінки/налаштування/вкладки
Це означає що вам ще не активували тариф, або термін його дії закінчився. Зв'яжіться з особистим менеджером для уточнення деталей.
Чи можна додати товари з ціною в іноземній валюті?
Так. Ви можете додати товари (як вручну так і за допомогою імпорту) з ціною вказаною у: доларах США, євро, російських рублях.
В такому випадку у Вашому інтернет-магазині ціна вказується у іноземній валюті та у гривнях.
Відображення ціни в інтернет-магазині
У каталозі товарів та послуг ibud.ua ціна буде вказаною тільки у гривнях. Відображення ціни у каталозі товарів та послуг Ibud.ua
Конвертація відбувається згідно налаштувань, які Ви можете задати на відповідній сторінці.
Детальніше про налаштування валюти можна дізнатись тут.
Чому посилання на мій інтернет-магазин ibud.ua, відсутні у видачі пошукових систем (Google, Yandex, Yahoo)?
При введені запиту у відповідні пошукові системи (Google, Yandex, Yahoo), відбувається пошук серед усіх сторінок мережі Інтернет, які були проіндексовані цими системами.
Індексація сторінок відбувається ботами пошукових систем. Вони аналізують код сторінки і шукають у ньому значення, які максимально відповідають пошуковому запиту.
Позиція посилання у пошуковій видачі також залежить від алгоритмів пошукових систем.
ibud.ua ніяк не може прямо вплинути на швидкість індексації та позицію посилання на Ваш інтернет-магазин у пошуковій видачі.
Сторінки інтернет-магазину ibud.ua мають максимально оптимізовану структуру для того щоб індексація відбулась максимально швидко.
З часом, всі сторінки інтернет-магазину будуть проіндексовані та потраплять у пошукову видачу. Терміни коли це станеться, залежать від алгоритмів самих пошукових систем.
Рекомендується підключити до інтернет-магазину Google Serach Console, це може пришвидшити індексацію.
Як змінити логін та пароль від облікового запису компанії ibud.ua?
Зміна даних авторизації відбувається на даній сторінці особистого кабінету.
Натисніть на картку адміністратора, відкриється сторінка з його даними.
Серед них буде пошта, яка використовується як логін і яку можна змінити.
Також, на сторінці буде кнопка для зміни паролю.

Редагування даних адміністратора
Після зміни даних, натисніть Зберегти.