# Рекламні кампанії

Маркетплейс ibud.ua, крім простого розміщення товарів та послуг, дає можливість кожній компанії додатково рекламувати свою продукцію на сторінках маркетплейсу. Чим більше потенційних покупців побачать товари у пошуковій видачі чи видачі категорії — тим більше шансів на здійснення покупки.

Рекламна кампанія — інструмент, призначений для просування товарів та послуг у каталозі ibud.ua. Продукція, що бере участь у рекламній кампанії, показується у більш пріоритетних місцях видачі по категоріях та пошуку.

TIP

За статистикою більше 50% переходів відбуваються з перших 10 позицій на сторінці.

Статистика по переходах в залежності від позиції

*на даному графіку можна побачити залежність кількості переходів від порядкового номеру позиції у видачі (дані по одній із категорії ibud.ua)

Вибір товарів, що будуть брати участь у рекламній кампанії, та налаштування самої рекламної кампанії відбувається на відповідній сторінці особистого кабінету.

# Що дають рекламні кампанії

Картки товарів та послуг, які приймають участь у рекламній кампанії, називаються Оголошеннями.

TIP

Товар або послуга, яка приймає участь у рекламній кампанії, перестає виводитись як звичайна картка товару у каталозі ibud.ua. Такий товар починає виводитись як Оголошення — окрема картка товару, саме від конкретної компанії з рекламною міткою.

Оголошення показуються у більш пріоритетних місцях видачі категорій каталогу товарів та послуг ibud.ua. Кожне Оголошення має відповідну мітку ad.

Оголошення у видачі категорії

На кожній сторінці каталогу, може виводитись до 60 позицій. Рекламні Оголошення розміщують разом із звичайними картками товарів та послуг, але їх виведення відокремлено.

При сортуванні продукції "за популярністю", всі рекламні Оголошення з категорії займають перші позиції на сторінці. Картки звичайних товарів та послуг йдуть після них.
При великій кількості Оголошень у категорії, вони можуть займати всю першу сторінку, або навіть кілька перших сторінок.

Оголошення у видачі нижньої частини сторінки

При сортуванні за ціною, Оголошення змішуються з "органічною" (натуральною) видачею — чередуються п'ять Оголошень з п'ятьма звичайними товарами.

Оголошення у видачі при активному сортуванні

TIP

При великій кількості оголошень у категорії, навіть при сортуванні по ціні, Оголошення можуть займати всі "перші" сторінки.

# Витрати

Реклама продукції за допомогою Рекламних кампаній вимагає використання коштів з особистого балансу компанії.

При взаємодії потенційного покупця з Оголошенням, яке розміщене у каталозі ibud.ua, буде відбуватись списання коштів з особистого балансу компанії.

Ви самі можете вказати "вартість" (ціну) реклами кожного товару — суму, яка буде списуватись при взаємодії із вашим Оголошенням у каталозі.
Оголошення розміщуються у категоріях каталогу ibud.ua, і для кожної категорії існує власна мінімальна вартість реклами.

TIP

Кількість коштів, які будуть витрачатись на рекламу, визначає її ефективність. впливає на позицію Оголошення у видачі на сторінці категорії.
Збільшення витрат на рекламу товарів, сприяє "підйому" Оголошень у видачі на сторінці категорій.

Вартість "рекламування" продукції залежить від налаштувань рекламної кампанії.

Для кожної кампанії, при створенні, є можливість задати бюджет на день (денний ліміт) — максимальну суму коштів, яка може бути списана за рекламу товарів окремої рекламної кампанії впродовж одного дня.

Якщо сума списування досягла денного ліміту — до кінця цього дня, виведення Оголошень рекламної кампанії припиняється. Товари рекламної кампанії почнуть показуватись на звичайних умовах (без мітки та нижче Оголошень інших рекламних кампаній). Виведення поновиться наступного дня з оновленим лімітом.

TIP

Дана механіка, використання бюджету поденно, дозволяє рівномірно розподілити рекламу ваших товарів по всьому періоду дії кампанії.
Денний ліміт не дасть коштам на балансі швидко закінчитись при великій інтенсивності переходів. Ваші Оголошення будуть гарантовано показуватись щодня, поки не буде вичерпуватись денний ліміт.

В окремих випадках денний ліміт може бути перевищений на кілька "кліків". Це пов'язано із механікою зняття коштів за переходи.

# Типи кампаній

Розмір списувань залежить від типу рекламної кампанії. У особистому кабінеті можна створити рекламні кампанії CPC та CPA.

# Рекламні кампанії Cost Per Click (CPC)

Для кожного доданого у рекламну кампанію товару, можна задати ціну за клік.

При кліку по Оголошенню у каталозі — користувач перейде до відповідної сторінки товару на маркетплейсі, а з особистого рахунку буде знята вказана сума коштів ("ціна за клік").

У результаті, плата знімається тільки за зацікавлених у вашому товарі клієнтів.

WARNING

Система ibud.ua знімає кошти тільки за унікальні кліки по Оголошенню, що здійснює користувач в межах сесії.
Якщо користувач 2 рази клікне по одному і тому ж Оголошенню — кошти спишуться лише за перший клік.
Якщо користувач 2 рази клікне по різних Оголошеннях — кошти спишуться за кліки по обох оголошеннях.
Сесією, вважається "унікальне відвідування" сайту ibud.ua з проміжком не більше 30 хвилин.
Також, налаштований захист від "ботів" (програм, які імітують дії реальних користувачів), щоб списування коштів відбувалось тільки за дії реальних користувачів.

# Рекламні кампанії Cost Per Action (CPA)

Для кожного доданого у рекламну кампанію товару, можна задати ціну за "дію".

Дією, пов'язаною із відповідним Оголошенням у каталозі ibud.ua, вважається:

  • створення онлайн-замовлення товару
  • створення запиту на зворотній дзвінок по товару
  • відкриття контактів на сторінці товару

Коли користувач маркетплейсу виконає одну із вищевказаних дій, з особистого рахунку буде знята вказана сума коштів.

WARNING

Замовлення
Відбувається коли користувач додав товар з Оголошення у кошик на маркетплейсі (за допомогою відповідної кнопки), вніс всі необхідні дані та підтвердив створення онлайн-замовлення.
Якщо в замовлення входить кілька товарів із Оголошень, спишеться сума, рівна максимальному значенню ціни за дію серед усіх доданих у замовлення товарів.
Замовлення зворотнього дзвінка
Відбувається коли користувач натиснув відповідну кнопку на сторінці відповідного товару ibud.ua та заповнив випливаючу форму. У форму можна внести ПІБ та номер телефону для зв'язку. Кошти будуть списані якщо користувач правильно заповнить її та підтвердить створення запиту на "зворотній дзвінок".
Відкриття контактів
Відбувається коли користувач натиснув відповідну кнопку на сторінці відповідного товару ibud.ua. Користувачу буде показана форма з номерами телефону компаніях та запропонується створити запит на зворотній дзвінок.

Сторінка товару-оголошення

# Порядок Оголошень

Щоб впорядкувати всі Оголошення, від усіх компаній, використовується відповідний алгоритм ранжування.
Цей алгоритм враховує кілька параметрів, головні з яких:

На основі значень цих параметрів, для кожного конкретного Оголошення, вираховується на якій саме позиції буде це Оголошення у видачі на сторінці категорії чи пошуку.

Чим вище рейтинг та ціна за клік/дію у Оголошення, тим вище воно буде показуватись у видачі. Рейтинг та вартість кліку рівноцінно впливають на порядкове місце у видачі для конкретного Оголошення. Низьке значення одного параметру, може компенсуватись високим значенням іншого!

TIP

Для прикладу: Оголошення з певним рейтингом і ціною за клік 0,5 грн, будуть показуватись вище, ніж позиції з таким самим рейтингом але вартістю кліку 0,35 грн.
Коли рейтинги товарів приблизно рівні, вирішальну роль грає ціна за клік/дію.

Якщо товар має високий показник рейтингу (дуже часто проглядається, на сторінку товару часто заходять, товар часто купують) він може навіть з мінімальним значенням ціни за клік/дію зайняти перші позиції серед усіх оголошень.
У той же час, якщо товар не популярний (створений недавно, має мало переглядів, мало замовлень, низький CTR) йому потрібні дуже високі значення ціни за клік/дію щоб потрапляти на високі позиції.

Оголошення із того ж регіону, який обере користувач при перегляді сторінок каталогу, мають суттєвий бонус при визначенні позиції. Але цей бонус теж можна нівелювати високою ціною за клік/дію.