# Оформлення продукції

Продукцію ви можете представити у своєму магазині або, разом із пропозиціями від інших компаній, на маркетплейсі ibud.ua.
У власному інтернет-магазині ви може оформлювати свою продукцію як вам заманеться. Обмежень ніяких не накладається.
Але якщо ви бажаєте розміщувати свою продукцію і на маркетплейсі ibud.ua, створена вами продукція повинна бути належно оформлена. Основними критеріями є високий рівень якості оформлення та відповідність інформаційним вимогам.

TIP

Дотримання інформаційних вимог та якісне оформлення потрібно не тільки для розміщення на маркетплейсі ibud.ua.
Якісно оформлена продукція сприяє збільшенню конверсії та просуванню продукції на маркетплейсі та у пошукових системах (google, yandex та ін.)

# Важливість правильного оформлення продукції

Будь-який товар чи послугу, яку ви можете надати клієнту, умовно можна назвати пропозицією. Щоб ваша пропозиція зацікавила клієнта, вона повинна задовільняти його потребу та бути конкурентоспроможною (на фоні пропозицій від інших продавців).

TIP

У реальному магазині, клієнт може “взаємодіяти” із продукцією, в якій зацікавлений: може візуально її оцінити із будь-яких ракурсів, так само візуально порівняти її з іншими товарами, в деяких випадках клієнт може взяти продукт у руки, перевірити "на дотик”, прочитати етикетку, перевірити наявність певних функцій. Також, клієнт може прийти на об'єкт, де виконувались певні роботи або надавались послуги, та оцінити результат.

При роботі із інтернет-магазином чи маркетплейсом, безпосереднього "контакту" клієнта із товаром не відбувається. Всі товари представлені у форматі "карток" з інформацією на інтернет-сторінці (або вашого магазину, або маркетплейсу).
Весь об'єм інформації про товар, подається клієнту через текст або зображення. І формується ця інформація, здебільшого самим продавцем.
Тобто, продавець сам може обрати який об`єм інформації клієнт отримає про його пропозицію.

У технічному плані, кожна пропозиція — це окрема “сутність”, яка має свої “атрибути”. До атрибутів можна віднести “назву”, “фото пропозиції”, “опис”, “ціну”, тощо.

Узагальнивши можна сказати, що окрема пропозиція (товар або послуга) — це унікальна сукупність назви, фото, ціни, артикулу, опису, статусу наявності.

З назви, фото, опису клієнт може зрозуміти що саме за товар чи послуга йому пропонується. На основі цих даних, він може оцінити чи задовольнить саме ваша пропозиція його потребу. Клієнт порівнює вашу пропозицію з пропозиціями інших компаній, виділяє для себе переваги та приймає остаточне рішення у кого саме здійснити покупку.

У каталозі ibud.ua продукція представлена у форматі "карток". Початкова інформація яку може отримати клієнт із такої картки — це фото товару, його назва, ціна. Саме вони формують у клієнта початкове уявлення про те, який саме товар чи послуга пропонується та яка його вартість.


Картки товарів на сторінці категорії у каталозі

Від якості оформлення назви товару, підібраного фото та встановленої ціни, залежить чи прийме клієнт рішення клікнути та знайомитись із вашою пропозицією детально (а можливо, навіть, замовити одразу!).

Клікнувши по картці, клієнт перейде на сторінку товару. Там він зможе побачити опис, характеристики товару, додаткові фото, контактні дані для зв'язку, ознайомитись з умовами оплати та доставки.


Додаткові дані про товар на його власні сторінці

TIP

Як можна побачити, різні атрибути вашої пропозиції мають конкретну ціль і можуть використовуватись ефективно для її досягнення. Всі вони важливі, але деякі мають особливе значення.

Якісне фото товару дозволить виділитись серед пропозицій конкурентів у каталозі, а також привернути увагу клієнта до товару у вашому власному магазині.

Назва, має більш широкі функції — проінформувати клієнта, що саме за товар чи послуга пропонується. В певних випадках вказати конкретні характеристики товару. Назва надзвичайно важлива для пошуку вашої позиції у каталозі та загалом у мережі Інтернет.

Заявлена ціна товару, або вартість виконання послуг, також один із вирішаючих факторів для клієнта при виборі. Ціна також відіграє ключову роль при використанні сортування "по ціні".

Опис товару чи послуги використовується коли ви вже зацікавили клієнта за допомогою фото та назви. Клієнт перейшов до сторінки товару, щоб отримати повноцінну інформацію про вашу пропозицію. За допомогою опису можна схилити клієнта до покупки саме у вашому магазині.

# Підбір та підготовка товарів для публікації

Товари та послуги, які плануються до показу на сторінках каталогу ibud.ua, повинні відповідати інформаційним вимогам маркетплейсу.

Ці вимоги до продукції націлені на:

 • збільшення конверсії на кожній позиції
  Інформативна та детальна назва товару чи послуги, якісно виділяється на фоні назв, які в загальному описують товар, без конкретики
  Якщо у назві буде те, що шукає клієнт, це сприяє тому що він перейде на сторінку товару у вашому магазині, щоб дізнатись про пропозицію більше
  Фото, на якому добре видно товар (а не зайва інформація про скидки, акцію, номера телефонів) також сприяє зацікавленості клієнта
 • правильну роботу пошуку всередині маркетплейсу та в інтернет-магазині
  Потрапивши у інтернет-магазин або маркетплейс із пошукової системи, користувачі починають шукати товари по конкретним запитам
  Щоб потрапляти під "запити" користувачів, продукція повинна мати частину слів із цих запитів у своїй назві
 • правильне опрацювання сторінок каталогу ботами пошукових систем
  Назва товару на сторінці в інтернет-магазині за замовчуванням приймається за її title
  На основі title, пошукові системи розуміють, який саме товар продається на сторінці і враховують це при формуванні пошукової видачі
 • приведення зовнішнього вигляду всієї продукції до одного формату
  Крім естетичної складової, однаковий формат оформлення всієї продукції також сприяє зручності вибору продукції клієнтом

Ідеальним варіантом є якісне оформлення всієї вашої продукції, яку ви предоставляєте у своєму інтернет-магазині. В такому разі, можна публікувати всю продукцію на маркетплейсі ibud.ua і отримувати з нього додатковий трафік. Але при великій номенклатурі продукції (наприклад, при переносі продукції з іншої платформи, шляхом імпорту), опрацювати всю продукцію може бути затратно по часу.
В такому випадку рекомендується обрати частину продукції, основною задачею якої буде потрапляння у каталог та залучення клієнтів до виходу на контакт.

Оберіть ваші основні товари та "пропрацюйте" їх. Якщо вся продукція поділена на кілька видів або категорій, варто обрати із кожної категорії певну кількість і попрацювати із її оформленням.
Нехай це буде невелика вибірка продукції, але якщо її якісно пропрацювати та опублікувати на маркетплейсі — це дасть можливість почати залучати клієнтів до покупки у вас та подальшої співпрації. Поступово, можна привести до інформаційних вимог абсолютно всю продукцію та опублікувати її на маркетплейсі.

# Рекомендації по оформленню

Орієнтуйтесь на інформаційні вимоги до назв при оформленні своїх товарів та послуг.

WARNING

Віддавайте перевагу максимальній інформативності та конкретизованості своєї пропозиції!

Картка позиції у каталозі, повинна бути безпосереднім представленням товару або послуги, що пропонується клієнту.

Використання картки вашого товару чи послуги у якості прямого рекламного інструменту, шкідливо впливає на конверсію.

Клієнти можуть негативно ставитись до спроб маніпулювати їх увагою за допомогою фото, назви або ціни!

# Назва

Назва товару повинна повністю відображати суть пропозиції для потенційного клієнта. Навіть маючи тільки назву (без фото), клієнт має розуміти, що йому пропонується і чому ціна саме така.

По можливості підлаштовуйте свою назву під наступний формат:
Назва продукції - Бренд - Серія/Модель - Розміри - Колір - Артикул

Визначте для своїх товарів та послуг важливу інформацію, яку можна внести у назву. Зазвичай, ця інформація напряму зв'язана із формуванням ціни на товар.
Якщо ваша продукція іменитого бренду (продукція якого вартує дорожче ніж аналогів), його обов'язково потрібно вказати у назві.
Якщо продукція належить до певної серії чи "колекції" товарів певного виробника, що також може суттєво впливати на ціну, це потрібно винести у назву.

Для великої частини продукції будівельної тематики, не завжди можна виділити бренд чи модель. В таких випадках краще опиратись на технічні характеристики та відмінності.

Приклад назви товару 1 Потрібно сформувати назву для водонагрівача.
У якості типу продукції можна так і вказати Водонагрівач і додати тип нагріву, наприклад електричний. Як альтернативу можна вказати Бойлер, теж доволі поширену назву цього продукту.
Після назви варто вказати бренд та модель виробу, наприклад NOVA TEC Flat NT-F50.
Слід врахувати також і важливі технічні характеристики, які можуть цікавити клієнта при виборі подібної продукції. Наприклад, потужність нагрівального елементу — 2000 Вт. Також важливим є об'єм бака — 50 л.
В деяких випадках технічні характеристики можна зрозуміти із найменування моделі, але краще їх прописати окремо.
Також можна вказати тип нагрівального елементу — "мокрий" (відкритий) ТЕН.
У результаті, товару можна присвоїти таку назву:
Бойлер NOVA TEC Flat NT-F50 2000 Вт з відкритим ТЕНом 50 л.
По такій назві, можна точно оцінити що собою представляє продукт і чому він має таке ціну.
Товар із такою назвою вже може потрапляти під пошукові запити "Бойлер з відкритим теном", "Бойлер NOVA TEC", "Бойлер 50 л" та інші.
Приклад назви товару 2 Потрібно сформувати назву для цегли облицювальної.
Як тип продукції можна написати Лицева цегла, за необхідності додати призначення — кутова.
Кожне слово тут важливе, адже так, при пошуку, можна буде відсіювати звичайну цеглу рядову, або цеглу стандартної форми.
Виносимо у назву виробника. Іноді це може бути завод, або інше приватне підприємство. Можна вказати абревіатуру, наприклад ВЦЗ.
Деякі виробники вказують формат (що теж важливо як для інформування покупця, так і для пошуку) — ФР-4.
Не зважаючи на вказаний формат, варто вказати і повні фізичні розміри окремої цеглини — 250х120х65 мм.
Вкрай важливою характеристикою облицювальної цегли є її колір — какао.
У результаті, товару можна присвоїти таку назву:
Лицева цегла кутова ВЦЗ ФР-4 250х120х65 мм какао
Клієнт буде проінформований про тип цегли, її колір та фізичні розміри кожного елементу. А також така назва потрапляє під достатню кількість пошукових запитів.
Приклад назви послуги 1 Потрібно сформувати назву для послуги вивозу сміття.
Для назв послуг правила ті самі — максимальна інформативність. Для послуги не завжди можна вказати бренд/модель/характеристики. Але можна детально описати спосіб виконання робіт та умови їх надання.
Суть пропозиції, наприклад — Вивіз будівельного сміття.
Варто вказати транспорт, яким буде вивозитись сміття, а також об'єм або максимальну масу сміття для цього транспорту. Наприклад самоскид 10 т або КамАЗ 12 м3.
Також, можна вказати спосіб збору та завантаження сміття. Це дасть клієнту розуміння про вартість та терміни виконання робіт. Наприклад навантажувачем або вручну.
У результаті, послузі можна присвоїти таку назву:
Вивіз будівельного сміття самоскидом 10т з ручним навантаженням
Приклад назви послуги 2 Потрібно сформувати назву для послуги оренди інструменту/обладнання.
Для такої послуги дуже важливо подати максимум інформації про предмет оренди. Можна об'єднати тип послуги та тип продукції, що здається в оренду — Оренда затирочної машини.
Можна додати призначення у назву, або тип матеріалів, з якими може працювати інструмент. Наприклад по бетону.
Якщо річ, що здається в оренду, має бренд/модель/характеристики, буде доречно винести їх у назву — J-LINE DT836 16,5 кВт.
У результаті, послузі можна присвоїти таку назву:
Оренда затирочної машини по бетону J-LINE DT836 16,5 кВт

TIP

Не варто зловживати полем назви у рекламних цілях.
Правильно сформована назва товару чи послуги, дозволяє покрити достатню кількість пошукових запитів від потенційних покупців.

# Фото

Фото вашого товару чи послуги — це те, що створює перше враження у потенційного покупця про вашу пропозицію. Потрапивши у ваш магазин чи на маркетплейс, покупець візуально проглядає весь асортимент і шукає конкретний товар чи послугу. Привертати його увагу варто саме якісно сфотографованим товаром або результатом наданих послуг.

TIP

Ви можете додати кілька фото для свого товару чи послуги. Але завжди повинно бути "головне фото". Це фото міститься на картках вашої позиції у інтернет-магазині чи на маркетплейсі ibud.ua. "Головним" буде перше фото, яке буде додано у формі редагування/створення товару або послуги.

Форма роботи із фото

Приділіть головному фото найбільше уваги.

Фото повинно демонструвати потенційному клієнту товар, а не бути рекламним засобом. Будь-які написи, логотипи та інші елементи, які займають багато простору на фото, можуть негативно впливати на сприйняття пропозиції клієнтом.

Досить популярним варіантом є зображення товару на "білому фоні". Воно дозволяє оцінити сам товар без відволікаючого фону. Але і фото "на фоні", теж можуть бути достатньо інформативними, головне щоб фон не відволікав від самого товару і його було достатньо видно.
Для послуг, підійдуть фото самого робочого процесу або результат вже виконаної роботи.

Підготовлене, якісне зображення товару або послуги, дозволяє виділитись серед конкурентів з неякісними фото, фото які містять надлишок "реклами" та фото на яких погано видно товар.


Картки товарів

TIP

Найкращим варіантом буде власноруч сфотографувати свою продукцію або результат виконаних робіт. Такі фото будуть володіти певною унікальністю.

# Опис

Опис показується на сторінці самого товару чи послуги у вашому магазині. Якщо назва та фото, функціонально використовується щоб привернути увагу клієнта та зацікавити його, то опис використовується щоб схилити клієнта до покупки саме у вас.
У описі ви можете максимально чітко розписати всю інформацію про те, що пропонуєте клієнту. Технічні характеристики, особливості використання, комплектацію, наявність додаткових комплектуючих. Для послуг можна вказати умови виконання робіт, техзасоби що використовуються, терміни виконання.

Не варто в опис виносити способи доставки/оплати, чи додаткові телефони для зв'язку. Вся ця інформація може бути розміщена на сторінці якщо правильно налаштувати магазин.

TIP

Використовуйте можливості вбудованого редактора.
Крім того, є підтримка html-розмітки, що дозволяє використовувати більш продвинуті елементи "кастомізації" тексту.


Приклад офрмлення опису товару або послуги на сторінці ibud.ua

Форматуйте текст, розділяйте його на логічні абзаци, виділяйте важливу інформацію, додавайте до опису фото- або відеоматеріали.

WARNING

Пам'ятайте! Користувач зайшов на сторінку товару чи послуги вашого магазину. Він міг це зробити через пошукову система, міг зайти з маркетплейсу або просто переглядаючи каталог вашого магазину.

Тобто, ви вже отримали зацікавленого користувача, який обрав для перегляду саме цю конкретну пропозицію.
Не дайте погано оформленій сторінці товару привести до втрати потенційного клієнта.