# Питання по імпорту та експорту

Імпорт доступний будь-якій компанії?
Так.
Щоб скористатись функцією імпорту і наповнити власний інтернет-магазин продукцією — перейдіть до відповідної сторінки у особистому кабінеті: Продукція>Імпорт.
Про роботу імпорту можна дізнатись на даній сторінці.
Чи можна зберегти стан інтернет-магазину, на випадок якщо щось піде не так?
Для цього передбачений функціонал експорту, який дозволяє вивантажити файл з усією продукцією Вашого інтернет магазину. У Випадку проблеми, ви зможете імпортувати цей файл і відновити стан інтернет магазину на момент експорту.
Детальніше про відновлення з "бекапу" можна дізнатись за посиланням
Які файли підходять для імпорту? У якому форматі повинно бути їх наповненя?
Формати фалів, які підходять для імпорту на маркетплейсі ibud.ua, детально описані за даним посиланням. Файл для імпорту, повинен повністю відповідати формату(одному з тих які вказані у технічних вимогах).
Що таке технічна та інформаційна валідність?
Технічна валідність — відповідність файлу(та його наповнення), який використовується для імпорту, технічним вимогам маркетплейсу ibud.ua. Якщо файл технічно невалідний, імпорт буде проводитись некоректно. Інформаційна валідність — відповідність контенту(продукції) з файлу, який використовується для імпорту, інформаційним вимогам маркетплейсу ibud.ua. Чим менша інформаційна валіднісь файлу, тим менш якісними будуть товарні одиниці у Вашому інтернет-магазині, і тим більше правок доведеться вносити для публікації продукції в каталозі ibud.ua. Модератор ibud.ua має право заборонити публікацію неналежно оформленої продукції.
При імпорті виникають помилки, як їх виправити?
У даній статті описано основні помилки які можуть виникнути при імпорті. Виконайте рекомендації по усуненню та спробуйте повторити імпорт. Якщо Вам не вдається усунути проблему, або Ви не розумієте причини виникнення помилки — зверніться до особистого менеджера.
Як швидко будуть завантажуватись позиції з файлу?
Все залежить від інформаційної наповненості окремих позицій. Великі за об’ємом описи та фото великого розміру можуть сповільнювати імпорт продукції. В середньому, 10 тисяч позицій імпортуються впродовж 10 хвилин.
Чому у імпортованої продукції немає фото?
Фото, з посилань у файлі, завантажуються на власний сервер зображень ibud.ua, тому це може займати більше часу ніж безпосередній імпорт продукції. Фото з’являться впродовж 5-10 хвилин. Також можлива ситуація коли фото не відповідають вимогам, в такому випадку, позиції імпортуються без фото.
Вся імпортована продукція одразу публікується?
Продукція з імпорту потрапляє у “Чернетки”, де Ви можете внести правки перед публікацією. Рекомендуємо публікувати продукцію яка відповідає інформаційним вимогам маркетплейсу ibud.ua Якщо Ви опублікуєте продукцію з імпорту, котра не буде відповідати необхідному рівню якості, модератор має право заблокувати її.
Де буде розміщена імпортована продукція у каталозі ibud.ua?
Окрім, безпосередньо, продукції, імпортуються і категорії для неї. Згідно технічних вимог, вся продукція повинна розміщуватись у категоріях, які мають бути описані у файлі. При імпорті, категорії та їх структура (ієрархія батьківських та дочірніх категорій) також імпортується у Ваш інтернет-магазин.
Розміщення продукції в каталозі ibud.ua визначається модератором. Після імпорту і публікації, продукції автоматично визначається категорія, яка може бути змінена при проходженні модерації.
Як система розуміє які позиції з файлу нові, а які вже є у інтернет-магазині?
Згідно технічних вимог, кожна позиція у файлі має набір певних полів(id, назва, URL, артикул). У налаштуваннях імпорту можна виставити “прив’язку” по одному з цих полів. При імпорті кожної позиції, значення поля, по якому вибрана прив'язка, буде звірятись з значенням цього ж поля усіх позиції у інтернет-магазині. Якщо буде знайдене співпадіння — система буде приймати ці позиції(одну з інтернет-магазину, іншу — з файлу) як однакові та діяти відповідно до налаштувань імпорту(оновити, нічого не робити). Детальніше про налаштування імпорту можна дізнатись на відповідній сторінці.
Чи можна почати імпорт з кількох файлів одночасно?
Функціоналом передбачено запуск тільки одного імпорту в конкретний момент часу. Якщо файлів для імпорту багато, вони можуть виконуватись по черзі.
Імпорт використовується тільки для додавання нової продукції?
Також імпорт може використовуватись для оновлення вже існуючої продукції. Наприклад, якщо продукція з файлу вже є у інтернет-магазині, Ви можете оновити її до того стану що у файлі. Імпорт може активно використовуватись для швидкого оновлення цін та наявностей продукції інтернет-магазину.
При використанні зовнішнього файлу для оновлення, я можу назначити час та день оновлення?
Так, в налаштуваннях імпорту Ви можете задати, періодичність оновлення та час старту. В окремих випадках Ви можете задати день тижня.
Як швидко оновити ціни та наявність власної продукції?
Скачати файл з усіма позиціями Вашого інтернет-магазину за допомогою функціоналу "Експорт". Відкривши його, змінити значення відповідних полів і завантажити його за допомогою функціоналу "Імпорт" або передати персональному менеджеру.
Як видалити всю продукцію з інтернет-магазину
За допомогою функціоналу "Імпорт" завантажте файл з однією позицією і відповідним налаштуванням "що робити з позиціями яких немає у файлі". Ви можете перемістити всі позиції до чернеток або у кошик. Файл Ви можете взяти з "Експорту" або з прикладу, та переробити його, залишивши лише одну позицію та категорію для неї. Одну товарну позицію можна видалити вручну.
Імпорт можна робити необмежену кількість разів?
Для безпеки і зниження навантаження на ibud.ua існує обмеження: Ви можете запусти імпорт тільки три рази на добу. Інтервал між імпортами повинен складати не менше 5 хвилин.