# Питання по імпорту та експорту

Імпорт доступний будь-якій компанії?
Так.
Щоб скористатись функцією імпорту і швидко додати багато продукції — перейдіть до відповідної сторінки у особистому кабінеті: Продукція>Імпорт.
Про роботу імпорту можна дізнатись на даній сторінці.
Чи можна зберегти стан інтернет-магазину, на випадок якщо щось піде не так?
Для цього передбачений функціонал експорту, який дозволяє вивантажити файл з усією вашою продукцією. У випадку виникнення проблеми, ви зможете імпортувати цей файл і відновити стан вашої продукції (ціна, номенклатура, вигляд) на момент експорту.
Детальніше про відновлення з "бекапу" можна дізнатись за посиланням
Які файли підходять для імпорту? У якому форматі повинно бути їх наповненя?
Формати фалів, які підходять для імпорту на маркетплейсі ibud.ua, детально описані за даним посиланням.
При невідповідності файлу вимогам, імпорт буде відбуватись некоректно.
Що таке технічна та інформаційна валідність?
Технічна валідність — відповідність файлу (його наповнення), який використовується для імпорту, технічним вимогам маркетплейсу ibud.ua. Якщо файл технічно невалідний, імпорт буде виконуватись некоректно.
Інформаційна валідність — відповідність контенту (продукції) з файлу, який використовується для імпорту, до інформаційних вимог маркетплейсу ibud.ua. Чим менша інформаційна валіднісь, тим менша "якість" товарних одиниць. При публікації, модератор ibud.ua має право заборонити публікацію неналежно оформленої продукції.
При імпорті виникають помилки, як їх виправити?
У даній статті описано основні помилки які можуть виникнути при імпорті. Виконайте рекомендації по усуненню та спробуйте повторити імпорт. Якщо вам не вдається усунути проблему, або ви не розумієте причини виникнення помилки — зверніться до технічної підтримки або особистого менеджера.
Як швидко будуть завантажуватись позиції з файлу?
Все залежить від інформаційної наповненості окремих позицій. Великі за об’ємом описи та фото великого розміру можуть сповільнювати імпорт продукції. В середньому, 10 тисяч позицій імпортуються впродовж 10 хвилин.
Чому у імпортованої продукції немає ціни, одиниць вимірювання, правильного статусу наявності, фото?
Перевірте файл імпорту, чи коректно у ньому вказані відповідні поля для товарів. Формат, у якому вказуються поля, повинен відповідати технічним вимогам. В іншому випадку, дані з файлу можуть не імпортуватись разом із товарами.
Статуси наявності, які можна передати для своєї продукції імпортом, залежать від формату файлу. У технічних вимогах описано, як статуси наявності для кожного формату файлу приймаються при імпорті.
Фото, з посилань у файлі, завантажуються на власний сервер зображень ibud.ua, тому це може займати більше часу ніж безпосередній імпорт продукції. Тому поява фото може затриматись на 5-10 хвилин.
Також можлива ситуація коли фото не відповідають вимогам, в такому випадку, позиції імпортуються без фото.
Виникає помилка при імпорті файлу за посиланням та не з'являються фото
Можлива ситуація, коли ваш ресурс, де зберігається файл імпорту або файли-зображення, може заблокувати ibud.ua.
Якщо така ситуація виникне, файл за посиланням не буде прийматись на імпорті. У товарів, навіть через довгий час, фото не будуть з'являтись (якщо запустити імпорт із скачаного файлу).
При виникненні такої ситуації, необхідно додати IP-адресу серверу ibud.ua у "білий список" вашого ресурсу.

IP-адреса: 51.77.36.78
Вся імпортована продукція одразу публікується?
Продукція з імпорту потрапляє у “Чернетки”, де Ви можете внести правки перед публікацією. Рекомендуємо публікувати продукцію яка відповідає інформаційним вимогам маркетплейсу ibud.ua Якщо Ви опублікуєте продукцію з імпорту, котра не буде відповідати необхідному рівню якості, модератор має право заблокувати її.
Де буде розміщена імпортована продукція у каталозі ibud.ua?
Окрім, безпосередньо, продукції, можуть імпортуватись і категорії для неї. Якщо категорії описані у файлі, при імпорті вони будуть створені у вашому кабінеті.
Розміщення продукції в каталозі ibud.ua визначається модератором. Після імпорту і публікації, продукції автоматично визначається категорія, яка може бути змінена при проходженні модерації.
Як система розуміє які позиції з файлу нові, а які вже є у інтернет-магазині?
Згідно технічних вимог, кожна позиція у файлі має набір певних полів (id, назва, URL, артикул). У налаштуваннях імпорту можна виставити “прив’язку” по одному з цих полів. При імпорті кожної позиції, значення поля, по якому вибрана прив'язка, буде звірятись зі значенням цього ж поля в усіх позицій з вашого кабінету. Якщо буде знайдене співпадіння — система буде приймати ці позиції (одну з кабінету, іншу — з файлу) як однакові та діяти відповідно до налаштувань імпорту (оновити, нічого не робити).
Детальніше про налаштування імпорту можна дізнатись на відповідній сторінці.
Чи можна почати імпорт з кількох файлів одночасно?
Функціоналом передбачено запуск тільки одного імпорту в конкретний момент часу. Якщо файлів для імпорту багато, вони можуть виконуватись по черзі.
Імпорт використовується тільки для додавання нової продукції?
Також імпорт може використовуватись для оновлення вже існуючої продукції. Наприклад, якщо продукція з файлу вже є у вашому кабінеті, ви можете оновити її до того стану що у файлі. Імпорт може активно використовуватись для швидкого оновлення цін та наявностей продукції.
При використанні зовнішнього файлу для оновлення, я можу назначити час та день оновлення?
Так, в налаштуваннях імпорту ви можете задати, періодичність оновлення та час старту. В окремих випадках ви можете задати день тижня.
Як швидко оновити ціни та наявність власної продукції?
Скачати файл з усіма вашими товарами та послугами за допомогою функціоналу "Експорт". Відкривши його, змінити значення відповідних полів і завантажити його за допомогою функціоналу "Імпорт" або передати персональному менеджеру.
Як видалити всю продукцію з інтернет-магазину
За допомогою функціоналу "Імпорт" завантажте файл з однією позицією і відповідним налаштуванням "що робити з позиціями яких немає у файлі". Ви можете перемістити всі позиції до чернеток або у кошик. Файл ви можете взяти з "Експорту" або з прикладу, та переробити його, залишивши лише одну позицію та категорію для неї. Одну товарну позицію можна видалити вручну.
Імпорт можна робити необмежену кількість разів?
Для безпеки і зниження навантаження на ibud.ua існує обмеження: ви можете запусти імпорт тільки три рази на добу. Інтервал між імпортами повинен складати не менше 5 хвилин.