# Рекомендації для рекламних кампаній

Ознайомившись із рекламними кампаніями, підготувавши свою продукцію та запустивши кампанію, залишилось лише одне питання: "Як найбільш ефективно використовувати рекламні кампанії?".

Перш за все оберіть що саме потребує "просування" у каталозі через рекламну кампанію.

# Категорії кампанії

Кожен ваш товар чи послуга, які показуються на ibud.ua, розміщені у певній категорії каталогу маркетплейсу. Для збору статистики та визначення мінімальної ціни реклами, важлива саме категорія ibud.ua у якій знаходиться ваша продукція.

TIP

Слід враховувати, що продукція вашого напряму може бути у різних категоріях ibud.ua.
Наприклад, у вашій категорії інтернет-магазину по напряму "Черепиця", можуть міститись товари із категорій ibud.ua: "Керамічна черепиця", "Цементно-піщана черепиця", "Бітумна черепиця", "Металочерепиця" та інші. Якщо ви додасте у рекламну кампанію всю свою черепицю, у вас у рекламній кампанії будуть товари із різних категорій ibud.ua.
В свою чергу, для кожної категорії ibud.ua свої мінімальні значення ціни за клік або дію. У кожній категорії можуть бути свої конкуренти і значення цін, для високих позицій, можуть кардинально відрізнятись.

Використовуйте зведену статистику вашого інтернет-магазину щоб аналізувати, реклама яких напрямків для вас найбільш ефективна.
Звіряйте, який напрямок приносить найбільшу кількість реальних замовлень.

Зазвичай, реклама потрібна вашому конкретному напряму товарів чи послуг. Якщо у вас однотипна продукція, ви можете просто створити рекламну кампанію та додати у неї всю продукцію із бажаного напряму.
Але якщо у вас багато різнопланової продукції, рекомендуємо створювати окрему рекламну кампанію, під продукцію з однієї-двох категорій ibud.ua. Це сприяє кращому контролю за ставками та за статистикою кампанії.

Ви можете створити кампанію не запускаючи її, додати у неї продукцію з однієї категорії ibud.ua, та подивитись, скільки на рекламу одного товару використовують інші компанії в категорії. Це допоможе спрогнозувати мінімальний масштаб витрат на рекламу по даному напрямку. Запустивши кампанію на 1 день, можна побачити середнє місце ваших Оголошень з визначеними вами цінами за клік або дію. Також ви зберете іншу статистику по ефективності реклами у відповідній категорії.

Таким чином, ви можете отримати необхідні дані для рішення: продукцію якої саме категорії доцільніше рекламувати та у якій кількості.

WARNING

Ситуація у кожній категорії постійно змінюється.
З'являються Оголошення інших компаній, ціни за клік/дію вже наявних Оголошень змінюються, переходи та покупки змінюють рейтинг товарів.

# Вибір позицій

WARNING

У рекламних кампаніях може брати участь тільки опублікована продукція, що схвалена модератором і показується у каталозі ibud.ua

Для економії коштів, ви можете обирати для рекламної кампанії найбільш "привабливі" товари та послуги. Для визначення таких пропозицій, скористайтесь статистикою. Там ви можете знайти які ваші позиції мають найбільше значення кліків, переглядів чи замовлень.
Відповідно до алгоритму ранжування, позиція Оголошення у видачі, на сторінці категорії, залежить від рейтингу товару та виставленої ціни за клік/дію.
Рекламуючи свої товари з високим рейтингом, ви можете задавати меншу вартість кліку/дії, для зайняття високих позицій у видачі.

TIP

Ви можете спробувати збільшити рейтинг певної позиції, рекламуючи її з високою вартістю кліку або дії. При достатньо високому значенню ціни, Оголошення буде показуватись на високій позиції у видачі по категорії, що сприяє збільшенню рейтингу товару. З часом, ваш товар чи послуга набере достатньо високі показники рейтингу, і для того, щоб показуватись на високих позиціях, вже не потрібно буде ставити високу ціну за клік/дію.

Коригуйте набір продукції, яку ви хочете рекламувати. Ви можете додавати та видаляти позиції із рекламної кампанії у будь-який момент, в тому числі і у період активності кампанії. Якщо бюджет витрачається надто швидко, ви можете видалити менш пріоритетні для реклами товари. Якщо ж ви бачите що бюджет надлишковий і денний ліміт не витрачається, ви можете або зменшити бюджет, або додати більше товарів у кампанію.

WARNING

При додаванні чи видаленні товару із активної рекламної кампанії, потрібно щоб пройшов певний час, перш ніж Оголошення з`явиться/пропаде у каталозі ibud.ua.

# Моніторинг

У особистому кабінеті є весь набір інструментів, для того щоб слідкувати за перебігом рекламної кампанії. Використовуйте їх щоб отримувати актуальну інформацію по кількості переглядів, кліків, замовлень, сумі вже списаних за рекламу коштів.

Використовуйте інтегровану статистику у самій рекламній кампанії. Там наглядно можна побачити дані по рекламі конкретних товарів та послуг. Також проглядайте дані загальної статистики щоб розуміти, яку саме кількість потенційних клієнтів вам забезпечують рекламні кампанії. Використовуйте параметр "Рекламні кампанії".

Пробуйте зменшувати ціну за клік/дію, та слідкуйте за змінами фактичних позицій ваших Оголошень на сторінці категорії ibud.ua. Так ви можете визначити мінімальну для вас вартість реклами, яка забезпечить вашим Оголошенням оптимальні позиції у видачі.