# Структура каталогу

Розуміння логіки роботи каталогу та його структури, допоможе Вам налаштувати максимально ефективний та зручний інтернет-магазин.

# Каталог товарів та послуг ibud.ua

Каталог продукції ibud.ua — складна та об'ємна структура, він охоплює біль ніж 12 найпоширеніших напрямків будівельної тематики та продукції для облаштування власного житла. Структура каталогу логічно поділена на категорії, категорії поділені на кілька рівнів. Завдяки цьому, каталогом зручно користуватись як покупцям, так і тим хто продає продукцію.

Каталог ibud.ua містить такі рівні вкладеності: напрямок → розділ → підрозділ → тип продукції (частково).

Структура каталогу ibud.ua

Наприклад: напрямок «Будівельні матеріали», розділ «Стінові та кладочні матеріали», підрозділ «Цегла рядова». Продукція розміщується в каталозі товарів та послуг ibud.ua виключно на рівні підрозділу. Для окремих підрозділів не передбачено розбиття на типи продукції.

# Каталог інтернет-магазину

Каталог інтернет-магазину, може мати відмінну від каталогу ibud.ua структуру. Це не буде заважати Вашій продукції відображатись у каталозі ibud.ua та потрапляти у видачу при пошукових запитах на ibud.ua.

WARNING

Каталог ibud.ua та Вашого інтернет-магазину існують незалежно один від одного.
Те, як продукція буде розміщена у Вашому інтернет-магазині контролюєте ви.
Те, як продукція буде розміщена у каталозі ibud.ua – модератор.

Завдяки широким можливостям та гнучкості функціоналу ibud.ua, кожна компанія може створити у власному інтернет-магазині свою структуру каталогу. При створенні інтернет-магазину, Ви можете створювати власні категорії зі своєю ієрархією. Це дасть Вам можливість розробити власний каталог, підлаштований під свою продукцію.

Каталог інтернет-магазина складається зі створених Вами категорій. Для категорій доступно до 3-х рівнів вкладеності:

 1. Перший рівень вкладеності – найвищий рівень, розміщений у корені каталогу. На прикладі ibud.ua: першим рівнем вкладеності є напрямки (Сантехніка, Оздоблювальні матеріали, Меблі).
 2. Другий рівень вкладеності – категорії які знаходяться у першому рівні. На прикладі ibud.ua: другим рівнем вкладеності є розділи, які вкладені у напрямок (Напрямок – Оздоблювальні матеріали, розділи – Шпалери, Плитка, Підлогові покриття).
 3. Третій рівень вкладеності – категорії які знаходяться у другому рівні. На прикладі ibud.ua: третім рівнем вкладеності є підрозділи, які вкладені у розділ(Розділ – Шпалери, підрозділи – Рулонні, Рідкі, Фото).

Продукція може знаходитись в будь-якому з них.

структура каталогу інтернет-магазину діаграма

Категорія 1 та Категорія 2 відносяться до 1 рівня вкладеності, тому розміщені в корені каталогу. Категорія 2.1 та 2.2 не відображаються в корені, будуть доступні при переході у Категорію 2. Відповідно категорії 3-го рівня вкладені(2.1.1; 2.1.2; 2.1.3) будуть відображатись при переході в Категорію 2.1.

TIP

Категорія, у якій знаходяться інші категорії, називається батьківською.
Категорія, яка знаходиться всередині іншої категорії, називається дочірньою.
Категорія, може бути батьківською і дочірньою одночасно – якщо всередині неї знаходяться категорії, і вона сама знаходиться всередині іншої категорії.

# Створення структури каталогу

При створенні структури потрібно брати до уваги загальну кількість продукції, що продається у Вашому інтернет-магазині. Також важливу роль грає різнонаправленість продукції яка буде знаходитись у інтернет-магазині.

TIP

Наполегливо рекомендуємо створювати окрему категорію для кожного типу продукції, навіть якщо кількість продукції здається незначною. Це спрощує пошук для клієнтів, і краще для індексування сторінок. Також, не варто створювати категорію верхнього рівня, якщо у неї буде вкладена тільки одна категорія.

Приклад:

Припустимо, в інтернет-магазині планується продавати обігрівачі. У асортименті є електричні та газові.
Ви можете створити для продукції дві категорії – електричні обігрівачі та газові обігрівачі.

Приклад структури з обігрівачами

В процесі роботи, Ви вирішили продавати ще і радіатори – сталеві та алюмінієві. Ви також можете створити для них дві категорії – сталеві радіатори та алюмінієві радіатори.

Приклад структури з обігрівачами та радіаторами

Тепер Вас є 4 категорії: електричні обігрівачі, газові обігрівачі, сталеві радіатори, алюмінієві радіатори. Рекомендуємо їх тематично об'єднати, створити дві батьківські категорії:

 • Радіатори
  зробити її батьківською для категорій "сталеві радіатори" та "алюмінієві радіатори"
 • Обігрівачі
  зробити її батьківською для категорій "електричні обігрівачі" та "газові обігрівачі"

Приклад структури з загальною категорією

Додавши ще більшу кількість різнопланової продукції – групуйте її у додаткові батьківські категорії. Створіть свою власну структуру каталогу:

 • Інженерні системи
  • Радіатори
   • сталеві радіатори
   • алюмінієві радіатори
  • Обігрівачі
   • електричні обігрвачі
   • газові обігрівачі
  • Промислові вентилятори
 • Електротехнічне обладнання
  • Генератори
  • Електродвигуни

Приклад загальної структури

TIP

Створюючи структуру каталогу власного інтернет-магазину, можете орієнтуватись на структуру каталогу ibud.ua і називати категорії так само. Проте не варто повністю копіювати структуру, в основному, опирайтесь на власну продукцію і її типи.

Від кількості категорій і їх укладення, залежить зовнішній вигляд меню Вашого інтернет-магазину. Під кількість категорій підбирається Відповідний тип меню. Користувачеві буде набагато зручніше шукати продукцію в грамотно структурованому каталозі.