# Збільшення кількості клієнтів з каталогу ibud.ua

Структурований каталог товарів і послуг — це місце концентрації більше 70% трафіку ibud.ua. Саме зі сторінок каталогу користувачі переходять в інтернет-магазин компанії.

Статистика показує, що більшість користувачів замовляють товари та послуги саме через каталог ibud.ua, тому що зробити це:

Іконка годинника швидко за рахунок згрупованості пропозицій в розділи та підрозділи;
Іконка налаштування зручно за рахунок наявності системи "розумних" фільтрів і вичерпних описів з докладними характеристиками товару;
Іконка гаманця вигідно за рахунок наявності альтернативних пропозицій від різних компаній.

Іншими словами, каталог товарів і послуг — це канал для залучення клієнтів ibud.ua. Зважаючи на це, ефективність розміщення компанії на ibud.ua безпосередньо залежить від позицій її продукції в каталозі. Чим вище виводяться товари та послуги компанії в каталозі ibud.ua, тим більше користувачів їх побачать і, відповідно, тим більшу кількість замовлень вона отримає.

TIP

Перші позиції в каталозі дають найбільшу кількість замовлень.

# Що впливає на ранжування товарних одиниць?

Ранжування — сортування товарних одиниць у порядку пріоритету. Розглянемо детально фактори, які впливають на позиції товарних одиниць компанії в каталозі товарів та послуг.

Порядок ранжування продукції в каталозі

# Фактори прямого впливу

SUPER-позиція

Щодоби, 10 позицій, які виграли аукціон з SUPER-ставками, розміщуються на п'яти верхніх рядках в підрозділі каталогу. Фіксоване положення за цими позиціями закріплюється рівно на 24 години, по закінченню цього часу, верхні позиції займають нові лідери аукціону. SUPER-позиція має максимальний пріоритет в каталозі незалежно від інших факторів.
Більше про SUPER-позиції тут.

Пріоритетність позиції

Рекламодавець самостійно визначає пріоритетність розташування своїх товарних позицій в кожному підрозділі Каталогу, ранжуючи їх в певному порядку. При цьому чим вище товар знаходиться в Особистому Кабінеті, тим вище він буде виводитися в каталозі.
Більше інформації про порядок продукції в інтернет-магазині тут.

Територіальна близькість

Продукція в підрозділі каталогу ранжується в порядку територіальної близькості компанії до користувача, який здійснює пошук. Чим ближче знаходиться компанія до конкретного користувача, тим вище відображаються її товарні позиції на сторінках каталогу у даного користувача. Наприклад, максимальний пріоритет мають компанії, які знаходяться в одному і тому ж місті, що і користувач, далі йде продукція від компаній з області, з регіону і тільки потім пропозиції від компаній, який розміщуються в інших регіонах, але здійснюють доставку по всій Україні.

Наявність ціни

Одна з важливих переваг каталогу для користувача — це можливість порівнювати ціни на аналогічні товари чи послуги від різних компаній. Саме ціна є часто найбільш важливим фактором для клієнта при виборі постачальника. Небагато користувачів мають бажання контактувати з компанією з метою уточнення ціни на продукцію, якщо ціна стоїть "Договірна". Тому, товарні позиції з вказаною ціною виводяться вище в каталозі, ніж позиції з договірною ціною.

Актуальність ціни

Застарілі і неактуальні ціни значно знижують рівень довіри користувачів як до конкретної компанії, так і до ibud.ua в цілому. Тому, наполегливо рекомендуємо своєчасно оновлювати ціни. Для цього доступна функція синхронізації цін через XML/YML. Портал ibud.ua має внутрішні механізми для відстеження актуальності цін, у разі виявлення невідповідності, компанія сповіщається і тільки по закінченню певного періоду її товарні позиції понижуються в каталозі. Також, якщо у компанії протягом півроку не змінювалися ціни на продукцію, ми повідомляємо про можливе пониження позицій в каталозі. Компанія може підтвердити актуальність цін або оновити їх у разі необхідності. Товарні позиції від компаній з актуальними цінами отримують статус "Перевірені ціни", що підвищує їх позиції в Каталозі.

# Фактори опосередкованого впливу

Кількість переглядів

Товарні позиції, які найбільш часто переглядаються користувачами, вважаються необхідними і виводяться вище інших аналогічних пропозицій. Власне цим і пояснюється пост-ефект SUPER-пропозиції: якщо товарна позиція тривалий час розміщується на перших позиціях в каталозі, він збирає велику кількість переглядів. У випадку, якщо він припиняє брати участь у торгах, він все одно певний проміжок часу буде займати верхні позиції в каталозі.

Кількість замовлень

Продукцію, яка має попит серед споживачів, доцільно відображати вище іншої. Для товарних позицій, які щойно розмістилися в підрозділі, рекомендуємо деякий час використовувати послугу SUPER-пропозиції. Це для посилення своїх конкурентних позицій.

Наявність якісного фото

Цей фактор безпосередньо впливає на кількість переглядів і замовлень. Товари з фото викликають у споживача більше довіри і більш охоче купуються, на відміну від товарів без фото або з фото поганої якості. Відповідно якісна фотографія продукції значно підвищує її позицію і позитивно впливає на продажі.
Детальніше про технічні вимоги до фото продукції тут.

Акції та знижки

З психологічної точки зору, до впливу акцій і знижок схильні абсолютно всі споживачі, навіть найбільш платоспроможна аудиторія. Позначка зі знижкою виділяє товарну позицію серед аналогічних на сторінці каталогу і привертає увагу користувачів. Товарні позиції, які беруть участь в акції, збирають більше переглядів і замовлень, а значить і підвищуються в рейтингу.
Докладніше про акції і знижки тут.

TIP

Всі перераховані вище фактори тісно взаємопов'язані між собою: один фактор підсилює дію іншого і навпаки. Застосування декількох факторів дає змогу отримати в результаті так званий "синергетичний" ефект: 1+1=3.
Приділяйте увагу кожному з них і ви значно посилите конкурентні позиції своїх товарів і послуг, а значить будете отримувати набагато більше замовлень.