# Категорії продукції

Продукція Вашого інтернет-магазину розміщується в певних категоріях. Це спрощує покупцеві пошук і структурує всю продукцію.

Подивитись список категорій Вашого інтернет-магазину та додати нові можна перейшовши до сторінки "Кабінет компанії" -> "Продукція" -> "Категорії" у боковому меню, або за посиланням.

Головна сторінка категорій

Якісно розроблена структура каталогу інтернет-магазину, сприяє швидшому пошуку необхідної продукції покупцем. Значна частина користувачів намагається знайти продукцію шукаючи її безпосередньо у каталозі, переходячи по розділах і підрозділах.

TIP

При створенні власної структури каталогу, рекомендуємо ознайомитись з даною статею та опитратись на каталог товарів та послуг ibud.ua.

# Додавання категорії

Ви можете додати необхідну категорію за допомогою кнопки "Додати категорію". У формі додавання пропонується заповнити наступні пункти:

 1. Фото.
 2. Назва.
 3. Батьківська категорія.
 4. Опис.

Додавання нової категорії

Фото використовується для кращого візуального сприйняття при пошуку категорії в інтернет-магазині. Повинно максимально відповідати продукції в категорії та технічним вимогам:

 • формат: jpg, jpeg, png, gif.
 • мінімальний розмір – 111х111 px.
 • максимальний розмір – 8192х8192 px.

Назву необхідно підбирати так, щоб вона максимально точно описувала продукцію, котра знаходиться в категорії. Вводиться двома мовами. Обов'язкове до заповнення.

Батьківстка категорія – це категорія, що знаходиться на рівень вище. Оберіть значення з випадаючого списку і категорія, що створюється, буде вкладена в обрану батьківську категорію. У "Батьківська категорія" Ви можете переглянути все поточне дерево каталогу інтернет-магазину. Використання вкладеності дозволяє структурувати велику кількість категорій в каталозі інтернет-магазину.

Вибір батьківської категорії

Опис може вміщувати коротку інформацію, котра характеризує всю продукцію в категорії. Вводиться двома мовами. Напишіть декілька речень, які допоможуть клієнту зорієнтуватись. Розкажіть, що саме об'єднує товари в даній категорії. Враховуйте наступні рекомендації:

 • Рекомендований розмір тексту – 80-100 слів. Опис має бути лаконічним і зрозумілим для користувача, намагайтесь не використовувати складної термінології.
 • Використовуйте «ключі». Це слова чи словосполучення, що сприяють просуванню категорії у пошукових системах. Щоб дізнатись які з них необхідні саме вам, скористайтесь сервісом Serpstat. При переході за посиланням відкриється сторінка з полем, внесіть у поле ключове слово чи словосполучення для зразка (використовуйте назву напряму чи розділу стандартного каталогу ibud.ua). Натисніть «Отримати дані». На першому екрані з’явиться таблиця з найпопулярнішими пошуковими запитами. Для опису категорії доцільно використовувати 3-4 «ключі». Інакше пошукові системи будуть ігнорувати текст.
 • До опису можна додати зображення. Обмеження по "вазі" – 64 Мб.

Також Ви можете створити категорію скориставшись спеціальним швидким полем. За допомогою нього можна відразу створити категорію всередині іншої.

Альтернативний спосіб додавання

При внесенні всієї необхідної інформації у форму, натисніть "Зберегти" та за допомогою кнопки "Назад"(стрілочка у верхній частині форми створення) поверніться до списку категорій. Ваша створена категорія буде у списку.

# Керування категоріями

Кожна категорія має свою картку в котрій можна побачити загальну кількість продукції (Обпубліковані, Чернетки, у Кошику), а також кількість вкладених категорій. Категорії всередині також можуть мати свою вкладеність. Максимально доступно три рівня вкладеності.

Ви можете подивитись структуру відкриваючи категорії кліком мишки.

Перегляд структури категорій

# Видалення та редагування категорії

У Вас є можливість за допомогою відповідних кнопок видаляти і редагувати категорії.

TIP

Видаляйте лише пусті категорії

Щоб видалити категорію із вкладеними категоріями, Вам необхідно спочатку видалити вкладені, або через форму редагування перенести їх в інші категорії чи на рівень кореню каталогу.
Якщо Ви видалите категорію, що містить продукцію, ця продукція перейде на рівень вище (тобто в батьківську категорію, до якої була вкладена видалена категорія).

Наприклад: при видаленні категорії "Базальтова вата", продукція буде переміщена в корінь категорії "Мінеральна вата". При подальшому видаленні категорії "Мінеральна вата", вона буде переміщена в "Теплоізоляцію".

переміщення продукції при видаленні

Форма редагування аналогічна формі додавання. Ви можете внести бажані зміни у:

 • фото
 • назву категорії
 • батьківську категорію
 • опис

# Порядок категорій

Від порядку категорій на даній сторінці, залежить як вони будуть виводитись в меню інтернет-магазину.

Ви можете змінити порядок категорій просто "перетягуючи" їх. Скористайтесь спеціальним елементом у лівій частині картки категорії.

Зміна порядку категорій