Категорії продукції

Продукція Вашого інтернет-магазину розміщується в певних категоріях. Це спрощує покупцеві пошук і структурує всю продукцію.
Подивитись список категорій Вашого інтернет-магазину та додати нові можна на відповідній сторінці "Кабінет компанії" -> "Продукція" -> "Категорії".

Головна сторінка категорій

Якісно розроблена структура каталогу інтернет-магазину, сприяє швидшому пошуку необхідної продукції покупцем. Значна частина користувачів намагається знайти продукцію шукаючи її безпосередньо у каталозі, переходячи по розділах і підрозділах.

TIP

При створенні власної структури каталогу, рекомендуємо ознайомитись з даною статею та опитратись на каталог товарів та послуг ibud.ua.

Додавання категорії

Ви можете додати необхідну категорію за допомогою кнопки "Додати категорію". У формі додавання пропонується заповнити наступні пункти:

 1. Фото.
 2. Назва.
 3. Батьківська категорія.
 4. Опис.

Додавання нової категорії

Фото використовується для кращого візуального сприйняття при пошуку категорії в інтернет-магазині. Повинно максимально відповідати продукції в категорії та технічним вимогам:

 • формат: jpg, jpeg, png, gif.
 • мінімальний розмір – 111х111 px.
 • максимальний розмір – 8192х8192 px.

Назву необхідно підбирати так, щоб вона максимально точно описувала продукцію, котра знаходиться в категорії. Обов'язкове до заповнення поле.

Батьківстка категорія – це категорія, що знаходиться на рівень вище. Оберіть значення з випадаючого списку і категорія, що створюється, буде вкладена в обрану батьківську категорію. У "Батьківська категорія" Ви можете переглянути все поточне дерево каталогу інтернет-магазину. Використання вкладеності дозволяє структурувати велику кількість категорій в каталозі інтернет-магазину.

Вибір батьківської категорії

Опис може вміщувати коротку інформацію, котра характеризує всю продукцію в категорії. Напишіть декілька речень, які допоможуть клієнту зорієнтуватись. Розкажіть, що саме об'єднує товари в даній категорії. Враховуйте наступні рекомендації:

 • Рекомендований розмір тексту – 80-100 слів. Опис має бути лаконічним і зрозумілим для користувача, намагайтесь не використовувати складної термінології.
 • Використовуйте «ключі». Це слова чи словосполучення, що сприяють просуванню категорії у пошукових системах. Щоб дізнатись які з них необхідні саме вам, скористайтесь сервісом Serpstat. При переході за посиланням відкриється сторінка з полем, внесіть у поле ключове слово чи словосполучення для зразка (використовуйте назву напряму чи розділу стандартного каталогу ibud.ua). Натисніть «Отримати дані». На першому екрані з’явиться таблиця з найпопулярнішими пошуковими запитами. Для опису категорії доцільно використовувати 3-4 «ключі». Інакше пошукові системи будуть ігнорувати текст.
 • До опису можна додати зображення. Обмеження по вазі – 64 Мб.

Також Ви можете створити категорію скориставшись спеціальним швидким полем. За допомогою нього можна відразу створити категорію всередині іншої.

Альтернативний спосіб додавання

При внесенні всієї необхідної інформації у форму, натисніть "Зберегти" та за допомогою кнопки "Назад"(стрілочка у верхній частині форми створення) поверніться до списку категорій. Ваша створена категорія буде у списку.

Керування категоріями

Кожна категорія має свою картку в котрій можна побачити загальну кількість продукції (Обпубліковані, Чернетки, у Кошику), а також кількість вкладених категорій. Категорії всередині також можуть мати свою вкладеність. Максимально доступно три рівня вкладеності.

Ви можете подивитись структуру відкриваючи категорії кліком мишки.

Перегляд структури категорій

Видалення та редагування категорії

У Вас є можливість за допомогою відповідних кнопок видаляти і редагувати категорії.

TIP

Видаляйте лише пусті категорії

Щоб видалити категорію із вкладеними категоріями, Вам необхідно спочатку видалити вкладені, або через форму редагування перенести їх в інші категорії чи на рівень кореню каталогу.
Якщо Ви видалите категорію, що містить продукцію, ця продукція перейде на рівень вище (тобто в батьківську категорію, до якої була вкладена видалена категорія).

Наприклад: при видаленні категорії "Базальтова вата", продукція буде переміщена в корінь категорії "Мінеральна вата". При подальшому видаленні категорії "Мінеральна вата", вона буде переміщена в "Теплоізоляцію".

переміщення продукції при видаленні

Форма редагування аналогічна формі додавання. Ви можете внести бажані зміни у:

 • фото
 • назву категорії
 • батьківську категорію
 • опис

Порядок категорій

Від порядку категорій на даній сторінці, залежить як вони будуть виводитись в меню інтернет-магазину.

Ви можете змінити порядок категорій просто "перетягуючи" їх. Скористайтесь спеціальним елементом у лівій частині картки категорії.

Зміна порядку категорій